Grade

Subject

Type of questions

Cara Menggunakan Clearnote SMP

hallo bantuin jawab soal bs jawa ini nomer 46-50 plis

SOAL ESAI Gatekna geguritan ing ngisor iki! Welinge Simbah dening: Murti Andayani Saiki jaman milenial Tembang manca padha apal Kosok balene, macapat ora kenal Budaya adiluhung dha ditinggal Biyen sanggar padha gayeng Saiki kabeh meneng anteng Biyen karawitan, kethoprakan, wayangan dadi karemenan Ning saiki, ora ana sing gelem latihan Ngger, anak putuku Rungokna welingku Budaya Jawa iku adiluhung, kudu tansah disengkuyung Aja nganti suwung, mundhak salin lumbung Kae delengen! Wong manca malah luwih tresna Turis-turis padha gladhen kanthi tlaten Kepencut marang budaya Jawa Kang banget endah lan kebak surasa Sepisan maneh, rungokna welingku Aja lali mring budaya kang adiluhung Murih ora salin lumbung lan tetep disengkuyung kapethik saka buku antologi geguritan Pinanggih Ariyasa 46. Adhedhasar geguritan kanthi irah-irahan "Welinge Simbah" anggitane Murti Andayani ing ndhuwur, coba jlentrehna pesan moral sing dimaksud panggurit sajrone geguritan kasebut kanthi nggunakake basamu dhewe! Jlentrehna kanthi rinci lan gamblang! 47. Adhedhasar gegurritan ing ndhuwur, golekana tuladha tembung aran, tembung kriya lan tembung kahanan! Saben tembung wenehana 2 tuladha. 48. Ukara ing ngisor iki saline kanthi nggunakake aksara Jawa! b) iki topiku a) aku turu, bapak sare 49. Ukara-ukara ing ngisor iki salinen kanthi nggunakake Krama Inggil! a) Ibu tuku gula rong kilo b) Mbah Karti mangan sega goreng Gatekna tembang macapat ing ngisor iki! Yen kepengin dadi mulya Aja nganti pisan-pisan maneni tembung Dzikir lan Khotbah duweni aran Mring dhawuhe para guru Satuhu den estokna c) Pak Dhe Burhan nginep rong dina d) Bapak lara untu Apa dene mring sakabehe pitutur Tansah eling-elingana Sarta uga dilakoni 50. Jlentrehna pesan moral kang kinandhut jroning tembang ing ndhuwur!

Menunggu Jawaban Answers: 0
Matematika SMP

tolong jawab ini bertanya ini dong

LATIHAN 1 ARITMETIKA SOSIAL Kerjakan di buku tulis. Jawaban pakai cara. Dikumpulkan pada pertemuan berikutnya. Terima kasih Anak-anakku. 1. Sebuah toko alat tulis menjual 40 tempat pensil dan memperoleh hasil penjualan sebesar Rp280.000,00. Ternyata toko tersebut mendapat untung Rp30.000,00. Berapa harga pembelian satu tempat pensil? Jelaskan pakai cara. 2. Hari ini Ibu menyiapkan 100 porsi mi ayam untuk dijual dengan harga Rp8.000,00 per porsi. Untuk membuat semua mi ayam itu, Ibu mengeluarkan modal sebesar Rp600.000,00. Jika hari ini mi ayam yang terjual sebanyak 75 porsi, jelaskan untung, rugi atau impas? Jelaskan pakai cara. 3. Anton membeli handphone seharga Rp3.750.000,00. Handphone tersebut kemudian dijualnya seharga Rp4.125.000,00. Berapa persentase keuntungan yang diperoleh Anton? Jelaskan pakai cara. 4. Untuk menjual makaroni pedas, seorang penjual mengeluarkan modal sebesar Rp1.000.000,00. Dia menjual makaroni pedas dengan harga Rp6.000,00 per bungkus. Jika penjual ingin mendapat untung Rp200.000,00 berapa bungkus minimal makaroni pedas yang harus dibuat? Jelaskan pakai cara. 5. Ibu membeli sekaleng biskuit. Pada kaleng biskuit tertera tulisan berat bersih/net weight 1.600 gram. Setelah ditimbang kalengnya saja, diketahui bahwa berat kaleng biskuit tersebut adalah 400 gram. Berapakah berat kotornya? Jelaskan pakai cara. 6. Sekarung beras memiliki neto 98 kg dan tara 2%. Hitunglah bruto sekarung beras tersebut? Jelaskan pakai cara. 7. Adi berbelanja sampo di sebuah toko. Di toko tersebut terdapat 3 jenis sampo dengan isi dan harga yang berbeda. Kemasan pertama tertuliskan neto 70 ml dijual dengan harga Rp15.000,00. Kemasan kedua tertuliskan neto 140 ml dijual dengan harga Rp27.000,00. Kemasan ketiga tertuliskan neto 210 ml dijual dengan harga Rp39.000,00. Kemasan mana yang sebaiknya dibeli Adi agar lebih murah? Jelaskan pakai cara. 8. Pak Ali membeli 2 karung beras dengan jenis yang berbeda. Beras A tertulis bruto 41 kg dengan harga Rp400.000,00 dan beras B tertulis bruto 51 kg dengan harga Rp450.000,00. Masing-masing beras memiliki tara 1 kg. Pak Ali mencampur dua beras tersebut dan menjualnya kembali dalam kemasan 5 kg dengan harga Rp60.000,00. Berapa keuntungan yang diperoleh Pak Ali? Jelaskan pakai cara.

Menunggu Jawaban Answers: 0
1/5